محوطه سازی با گیاهان ملافه ، فقط سوال رنگ نیست

گیاهان ملافه ، چه یک ساله و چه چند ساله ، معمولاً برای تأمین رنگ باغ کاشته می شوند. این نقش وقتی م effectiveثر است که گیاهان تختخواب به عنوان بخشی از یک طرح خاص رنگ انتخاب شوند ، در مقابل “فلفل زدن” در اطراف باغ بدون هیچ گونه هدف طراحی مشخص باشد. مانند همه گیاهان ، آنها همچنین دارای شکل ، فرم و بافت هستند. وقتی این خصوصیات در نظر گرفته شده و به آنها عمل شود ، گیاهان ملافه ، همانطور که باید ، به عنوان بخشی جدایی ناپذیر و آلی از ترکیب کلی باغ تبدیل می شوند.

موردی از این دست گیاهان علفی است که عادت کوهنوردی یا رشد بالشتک دارند. بستر یا حاشیه ای که عمدتا از چنین گیاهانی تشکیل شده است ، با انواع دیگر آنها که با آنها تکمیل یا تضاد دارند ، جهت ترکیبی روشنی ایجاد می کند. گیاهان بالشتک به طور طبیعی در مناطق خشک رشد می کنند و بنابراین انواع باغ ها به ویژه برای باغ های آب و هوای مدیترانه ای و خشک مناسب هستند.

چند نمونه خوب برخی از میخک های چند ساله ، (Dianthus) صرفه جویی ، (Armeria) جرثقیل زیبا ، (Erodium reichardii) و بسیار ظریف Goniolimon tartaricum است. همه آنها دارای گلهای کوچک و لطیف هستند که معمولاً در سایه های مختلف صورتی وجود دارد. گونه های خاصی از گیاهان شاداب Sedum ، اگرچه برای شکوفه های آنها رشد نکرده اند ، اما فرم کم رشد و کپک زدن این گیاهان گل زامفولیا را تقویت می کنند. علف های زینتی سجده مانند Festuca glauca نقش مایه را تقویت می کنند. گیاهان بالشتک در جلو مرزها ، ترجیحاً در فضاهای کوچک و صمیمی و در مقایسه با مکانهای بزرگ ، که احتمال “گم شدن” دارند ، مناسب هستند. آنها گیاهان عالی هستند.

هیچ گیاهی ، مانند عناصر موجود در یک دستور العمل ، به اندازه زمینه ای که در آن رشد می کند مناسب نیست ، گیاهان ملافه نیز از این قاعده مستثنی نیستند. بنابراین ، سوالی که همیشه باید پرسیده شود این است؛ چگونه گیاهان بالشتک با گیاهان با فرم و شکل متفاوت ترکیب می شوند؟ یک قانون کلی باید اعمال شود. گیاهان کنتراست ، اگرچه از نظر گیاهان تپه ای به نوعی متفاوت است ، اما باید ویژگی های مشترکی با آنها داشته باشد. مخرج مشترک باید ظرافت در فرم یا اندازه بافت باشد.

به عنوان مثال ، چمن های زنبق ، (Liriope و Ophiopogon) عادت عمودی ، ایستاده ای دارند ، اما از نظر ارتفاع کم و بافت ظریفی دارند. Asteriscus maritimus ، در حالی که گل های کوچک ، گل مروارید نیز به شکل تپه ای رشد می کند. از طرف دیگر سنبل دریایی (Limonium perezii) دارای یک بافت برگ کاملاً مسطح است که برای گیاهان با بافت خوب مناسب نیست. با این حال ، متعلق به خانواده گیاهی همان Armeria و Goniolimon ، (Plumbaginaceae) گلهای همه گونه ها بسیار شبیه هستند. شکوفه های دریای اسطوخودوس که شاید در پشت مرز قرار گرفته است ، تا برگ های آن را پنهان کند ، تنوع ظریف در یک مضمون را به ترکیب اضافه می کند.

محوطه سازی با گیاهان ملافه ، فقط سوال رنگ نیست
Scroll to top